כיול מסה

מדור מסה

כיול מסה

מעבדת מסה מבצעת כיולים מתחום זה באתר הלקוח ובתחומי המעבדה.

תחומי הכיול

  • כיול מתקני שקילה
  • כיול מאזני במה
  • כיול מאזניים אנליטיים
  • כיול מאזניים חצי אנליטיים
  • כיול מאזניים DELTA RANGE
  • כיול מאזני מיקרו באלאנס
  • כיול מתקני שקילה בתהליך ייבוש (בחלק מהדגמים כולל כיול טמפרטורה) משקולות בודדות או בסט, בייצור מקצועי או בייצור של הלקוח
  • כיול משקולות במסות 1mg÷20kg ובדרגות דיוק E2÷M3.
  • ועוד

כיול מסה ברפואה

מרשם מהרופא לכדור במשקל 20 מיליגרם מרמז על רמת הדיוק שהייתה מעורבת בייצור של אותה תרופה. על מנת לקיים תהליך מדויק, אמין ובטוח, לכל אורך תהליך הפקת התרופה נמדדת מסת החומרים הקיימים באותה גלולה. הפרת האיזון העדין בין המרכיבים עלולה להוביל לתוצאות טרגיות.
מ.ב.א מכיילת בתעשיית הרפואה משקולות מדויקות המשמשות כמאסטר עבור הלקוח לכיול יומי בתחילת יום העבודה ומאזניים מדויקים, למשל, מאזני מיקרו באלאנס.

כיול מסה בתעשייה הכבדה, בתעשיית המזון ובלוגיסטיקה:

תעשיית המזון והקוסמטיקה משתמשת במיכלים גדולים (סילו) לערבוב והכנת כמויות גדולות של חומרים המורכבים ממספר מוצרים.
כדי לוודא שהכמויות תואמות את "המתכון" של אותו מוצר סופי יש לכייל את המיכלים הגדולים באמצעות מסה ידועה.
צוות כיילי המסה של מ.ב.א מסוגל לייצר פתרונות מותאמים לכיול מיכלים, מתקני שקילה ומאזניים מסוגים שונים למרות קיומם של אתגרים באתר הלקוח כדוגמת, משטח קטן להעמסת מסה, עבודה בגובה, כיול מאזניים ומתקני שקילה בטווח של מעל 1000 ק"ג ועוד.
לקוחות התעשייה הכבדה מבצעים בדיקות תקופתיות לציוד השקילה שלהם ולכן יש ברשותם לעיתים קרובות סטים של משקולות המשמשות מאסטר לכיול "פנימי" המבטיח תהליך עבודה מדויק ותקין.
משקולות מדרגת דיוק M1 ועד E2 על פי תקני OIML-R-111 ו OIML-R-52 וclass 1-7 על פי ASTM-E617 וTroemner Ultra Class. משקולות אלה מכוילות במעבדת מסה באמצעות סטנדרטים מכוילים (משקולות ומאזניים).

כיול מסה בתעשייה

עמדת הקבלה בכניסה למפעל מצוידת לעיתים קרובות במאזניים, בין אם הסחורה המתקבלת נרכשת על פי מידות מסה ובין אם על פי יחידות.
מאזניים מציגים לרב מדידות ביחידות משקל, ולעיתים מציגים ביחידות מידה אחרות, או בכמות/מספר הפריטים המונחים על המאזניים לשקילה כאשר מסה של כל פריט ידוע וריבוי פריטים לא מאפשר ספירה ידנית.

כיול מסה בשירות המשטרה

גרם אחד יכול להוות את ההבדל שבין הרשעה לבין זיכוי, בין קנס לבין כניסה לכלא.
הכול תלוי במאזני מיקרו באלאנס מכוילים. כאשר מנת חומר נמדדת במאזניים מכוילים ומדויקים יכול להתקיים תהליך הוגן ואמין משפטית. מ.ב.א מבצעת כיולי מאזניים מדויקים המבטיחים שמירה על החוק ומהווים חלק מעשיית הצדק.

לצפיה בהיקף ההסמכה בתחום מסה לחץ כאן

איך נוכל לעזור לך?

אנא יידעו אותנו אם יש לכם שאלה, רוצים להשאיר תגובה, או שהנכם מעוניינים במידע נוסף

מתעניינים בשירותי כיול מסה?