mba-16

כיול אלקטרוניקה

ציוד בדיקה ומדידה חשמלי צפוי לספק קריאות מדויקות ויציבות. עם זאת, כמו כל כלי מדידה, קריאות ציוד בדיקה אלקטרוני יכולות להפוך לפחות מדויקות עם הזמן, ולהיסחף עם שימוש מתמשך. אם הציוד לא מכויל באופן קבוע, כלים אלה יכולים לספק שגיאות מדידה משמעותיות המשפיעות לרעה על הביצועים והדיוק. כתוצאה מכך, יש לכייל את הציוד האלקטרוני באופן קבוע ותדיר כדי להבטיח זמן השבתה מינימלי, למזער ואף למנוע נזקים.

מ.ב.א הזורע מספקת שירותי כיול למגוון רחב של ציוד בדיקה ומדידה אלקטרוניים וחשמליים. בזכות הניסיון הרב והמחויבות שלנו, אנו מספקים שירותי כיול איכותיים עם זמני אספקה מהירים.

 

מדוע כיול ציוד אלקטרוני חשוב וכיצד שירותי מטרולוגיה של מ.ב.א יכולים לעזור?

לא משנה כמה מדויק ציוד אלקטרוני, התוצאות שציוד זה מספק יסחפו עם הזמן, ויהפכו את התוצאות ללא רלוונטיות ואף מטעות. בגלל סחיפה זו (drift), כל ציוד הבדיקה החשמלי צריך להיות מכויל מעת לעת. אבל מהו כיול אלקטרוני?
תהליך הכיול האלקטרוני כולל בדיקה (כיול) והתאמה (כיוון) של ביצועי מכשיר המודד או מספק פרמטרים חשמליים.

פרמטרים אלה כוללים:

* זרם
* מתח
* השראות
* התנגדות
* זמן
* תדר
* קיבול

תהליך הכיול האלקטרוני מתבצע על ידי השוואת המכשיר הנבדק של לקוח עם מכשיר ייחוס מכויל, לאחר בדיקת התוצאות אנו מפיקים דו”ח כיול.
חשוב לציין שלמ.ב.א יש יכולת וניסיון רב שנים לביצוע כיוונים (Adjustment) ומגוון רחב של מכשירים במידה ולקוח מעוניין.

החשיבות של כיול אלקטרוני

סחיפת Drift)) המכשיר היא בלתי נמנעת עבור כל סוג של ציוד מדידה אלקטרוני. אמנם ניתן למזער סחיפה בציוד איכותי ושימוש נכון, אך לא ניתן לבטל אותה. המשמעות היא שעם הזמן, התוצאות של ציוד המדידה האלקטרוני הלא מכויל יהיו פחות מדויקות. לכך יכולות להיות השפעות שליליות משמעותיות על תעשיות המסתמכות על מדידות מדויקות בפעילות היומיומית שלהן.

חלק מהענפים המשתמשים לעתים קרובות בציוד מדידה אלקטרוני כוללים:

* רפואי
* ביוטכנולוגיה ותרופות
* תעופה וחלל
* ביטחוני
* רכב
* מזון ומשקאות
* ייצור חשמל

לקריאות מדויקות בכל אחת מהתעשיות הללו יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת על פרודוקטיביות ובטיחות, וזו הסיבה שכיול אלקטרוני חייב להתבצע לעתים קרובות, באופן קבוע ומדויק. שמירה על לוח זמנים קפדני של כיול מבטיחה שהציוד מתפקד לפי מפרטיו, ימנע מדידות לא מדויקות ומבטיח תוצאות שניתנות לחזרה.

כיצד לכייל אלקטרוניקה

כפי שהוזכר קודם לכן, כיול אלקטרוני פועל על ידי השוואת המכשיר הנבדק  של הלקוח  עם מדי אב ייחוס ידועים ומכוילים (מסטרים). עם זאת, זהו הסבר מאוד פשוט של התהליך. כיול כולל סדרה של תהליכים מורכבים ומוקפדים ספציפיים למכשיר שיש לכייל. חלק מהמשאבים שחייבים להיות מעורבים בתהליך זה כוללים:

    ציוד מיוחד: הליכי כיול אלה מבוצעים באמצעות ציוד כיול אלקטרוני מדויק ביותר המותאם ומאומת מול מכשירי מדידה ראשוניים של מוסדות רגולטוריים רלוונטיים לרבות מעבדות לאומיות ברחבי העולם. בגלל מאפייני הביצועים הקבועים שלהם, מכשירים אלה מאפשרים למומחי כיול מיומנים להעריך ולכוון את ציוד המדידה של הלקוח במדויק.

הנחיות רגולטוריות: הליכי כיול חייבים גם להתאים לתקינות שונות בתעשייה ולתקני מוסדות רגולטוריים. כל ציוד המשמש בכיול חייב להתאים לתקנים החלים, וייתכן שהנהלים עצמם יצטרכו להתאים למפרטים בהתאם לסוג המכשיר המכויל.

אנשי מקצוע מיומנים: בשל המורכבות של הליכי הכיול, הציוד המיוחד המעורב וההנחיות הרגולטוריות שיש לפעול לפיהן, תהליכי הכיול מטופלים בצורה הטובה ביותר על ידי אנשי מקצוע מיומנים. בנוסף לביצוע שירותי כיול איכותיים, אנשי המקצוע יכולים גם להבטיח כי הכיול בוצע בהתאם לדרישות הרגולטוריות.

כחלק מהדרישה לניהול סיכונים על משתמש במכשיר מדידה להחליט מהו מרווח הכיול הנדרש בין כיול אחד למשנהו, מרווח הכיול עבור מכשיר ספציפי תשתנה בהתאם לסוג המכשיר, גילו, תדירות השימוש בו, אופן השימוש בו והתנאים הסביבתיים שבהם נעשה בו שימוש ואחסנה.  כדי למקסם את דיוק התוצאות, מתקנים המשתמשים במכשירים אלקטרוניים חייבים לתזמן שירותי כיול עם אנשי מקצוע בהתאם לתקופות הכיול שלהם. בדרך זו, מתקנים יכולים לטפל בבעיות כיול באופן יזום ואף לתאם את מרבית הכיולים בבית הלקוח – הצוותים המקצועיים שלנו יגיעו עד אליכם. אנשי הכיול של מ.ב.א מציעים שירותים עבור מגוון רחב של כלי מדידה אלקטרוניים. אלה כוללים, בין היתר:     Digital multimeters: מולטימטר דיגיטלי (רב מודד) משמש למדידת מתח, זרם והתנגדות והצגת יציאות על צג דיגיטלי. הם יכולים לשמש גם למדידת המשכיות החשמלית של מעגל. כיול שגוי של מולטימטר דיגיטלי עלול לגרום לאי דיוקים, שעלולים להשפיע לרעה על תהליכי הבדיקה של מעגלים.    Oscilloscope: אוסילוסקופ (משקף תנודות) מודד אותות אלקטרוניים ומבטא פלט כצורת גל המייצגת את האות החשמלי מהקלט. מדידות אלו משמשות למדידת ערכי הזמן והמתח של אות ותדירות של אות מתנודד. מכיוון שאלו משמשים למטרות אבחון במעגלים, ייצור רכב ואפילו בתחום הרפואי, כיול אוסילוסקופ לא תקין יכול להשפיע לרעה על הערכות קריטיות בתעשיות אלו.Scopemeter: סקופמטר הוא סוג מסוים של אוסילוסקופ שמודד אותות אלקטרוניים, משרעת ותדר. הוא לא רק אוסילוסקופ, אלא יש לו גם מולטימטר מובנה שהופך אותו לייחודי. סוגים אלה של אוסילוסקופים משמשים לעתים קרובות ליישומי פתרון בעיות ותחזוקה בציוד אלקטרו-מכני.Megohmmeter: מגוהמטר, הנקרא גם מג”ר, הוא סוג של מד התנגדות (מד אוהם), המודד התנגדות חשמלית. מגוהמטרים מודדים ערכי התנגדות גדולים, בעיקר עבור מבודדים. מגו-מטרים אשר אינם מכוילים עלולים לגרום לאישור מבודדים הנופלים מחוץ לפרמטרים הנדרשים.    Milli-Ohm Meters: מדי מילי אוהם הוא סוג נוסף של מד אוהם שמודד ערכי התנגדות קטנים יותר ומשמש בחיבורי התנגדות נמוכה.    Ionizers: נקראים גם מייננים סטטיים או מסלקים סטטיים, מייננים מנטרלים מטענים סטטיים על משטחים על ידי שליחת יונים חיוביים ושליליים לאוויר. זהו כלי חיוני לעבודה על ציוד אלקטרוניקה ורכיבים. מייננים לא מכוילים עלולים לשלוח יותר יונים חיוביים או שליליים לאוויר, וליצור מטען שעלול לפגוע ברכיבים רגישים.

סרטון הסבר לכיול אלקטרוניקה - צפייה מהנה

המומחיות של הצוות שלנו משתרעת הרבה מעבר לששת הכלים המפורטים לעיל. מ.ב.א בעלת ניסיון רב בכיול המכשירים האלקטרונים הבאים:

* Current Shunts up to 300 Ampere
* Resistance Measurements Down to 100µΩ and up to 100GΩ
* LCR Meters
* Inductance Analyzers
* Static Meters
* Air Ionizers
* Watt Meters (Non-RF)
* Spark Testers
* Current Probes
* Process Meters
* Clamp-on Meters
* Dielectric Testers
* Frequency Counters
* Function Generators
* High-Voltage Probes
* HIPOT Testers (AC & DC)
* Meg-Ohm Meters
* Multimeters up to 8.5 Digits
* Multifunction Calibrators
* Oscilloscopes up to 3.2 GHz
* Power Analyzers
* Power Meters (Non-RF)
* Power Supplies (AC & DC)
* All types of thermometers
* Surface Resistivity Meters
* Timers
* Wrist Strap / Foot Strap Testers
* Conductivity meters
* pH meters

כיול מכשירים אלקטרוניים הוא שירות חיוני למגוון תעשיות ויישומים הנשענים על מדידות חשמליות, כיול נכון לציוד אלקטרוני מבטיח שהציוד מתפקד לפי מפרט ומספק תוצאות מדויקות שניתן לחזור עליהן. אם אתם מחפשים שירות כיול לציודים אלקטרוניים איכותיים, צוות מ.ב.א כאן כדי לעזור. מ.ב.א הזורע מספקת שירותי כיול מותאמים למגוון רחב של ציוד בדיקה ומדידה חשמליים. אנו מציעים בדיקות הן במתקני הבדיקה הייעודים שלנו והן באתר הלקוח. למעלה מ-80% מהכיול האלקטרוני שלנו ניתן לבצע כיום בשטח. אם תבחר לשלוח את הציוד שלך למעבדה שלנו, אנו מספקים שירותי איסוף ומשלוח אזוריים וזמן אספקה ​​של 5-10 ימי עסקים.

לצפיה בהיקף ההסמכה בתחום אלקטרוניקה זרם ישר ותדר נמוך לחץ כאן
לצפיה בהיקף ההסמכה בתחום אלקטרוניקה תדר גבוה, זמן לחץ כאן

איך נוכל לעזור לך?

אנא יידעו אותנו אם יש לכם שאלה, רוצים להשאיר תגובה, או שהנכם מעוניינים במידע נוסף

מתעניינים בשירותי כיול אלקטרוניקה?