שירותי כיול ולידציה של מ.ב.א. הזורע בתחום ניטור תנאי הגידול של הקנאביס הרפואי , אחסונו והפצתו

לגליזציה של גידול הקנאביס הרפואי

בשנים האחרונות נושא הלגליזציה של שימוש בצמח הקנאביס לצרכים רפואיים תפס תאוצה ניכרת. השימוש בצמח לצרכים רפואיים כבר מוכר במקרים רבים כטיפול להקלה על כאבים ואף טיפול במחלות מסוימות.

לאור המצב המשתנה פיתוח התעשייה סביב השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים נמצא בתנופה. תעשייה זו כוללת בתוכה סקטורים שונים ומגוונים:

  • מחקרים וניסויים קליניים
  • גידול הצמח והפצתו
  • פיתוח של מכשור ייחודי
  • הקמת מתקנים ומעבדות ועוד

מ.ב.א הזורע יודעת ליישם את ניסיונה הרב בתחום הכיול והולידציה בתחום תנאי גידול הקנאביס הרפואי, בדגש על שירותי מיפוי טמפרטורה ולחות בחלל הגידול המהווים חלק ניכר בתנאי הגידול הנדרשים.

למ.ב.א היכרות מעמיקה עם תקני IMC-GMP, IMC-GDP , דבר המאפשר לעוסקים בגידול והפצה של קנאביס רפואי עמידה בדרישות וסטנדרטים של משרד הבריאות.

אופטימיזציה וניטור של תנאי גידול הקנאביס הרפואי

אחד האתגרים עמם מתמודד העוסק בתחום גידול הקנאביס הרפואי הינו אופטימיזציה של תנאי הגידול. תהליך אופטימיזציה נכון ותקין יאפשר מיקסום של גידולים והשגה של תוצאות העומדות בתקנים, מאפשרים מיקסום הפוטנציאל הרווחי.

מ.ב.א הזורע מציעה שירותי מיפוי טמפרטורה ולחות בחלל הגידול המהווה נדבח חשוב בתנאי הגידול הנדרשים.

עמידה בסטנדרטים של תנאי אחסון והפצה של קנאביס רפואי

על מוצרי הקנאביס המשמשים למטרות רפואיות לעמוד בסטנדרטים מחמירים של איכות ויחד עם זאת להיות מיוצרים תחת תנאי יצור נאותים (GMP( Good Manufacturing Practice. גם אחסון מוצרי קנביס צריך להתבצע בהתאם לתנאי אחסון ושינוע נאותים

Good Storage Practice ו-  GDP Good Distribution Practice.

תנאי אחסון והפצה נאותים יפחיתו באופן משמעותי את רמות הזיהומים. מרכיב זה משמעותי ביותר, היות ומדובר בחומר גלם בו משתמשים ליצירת תרופה.

מ.ב.א יודעת ליישם את ניסיונה הרב בתחומי ה"וולידציה של תנאי אחסון והפצה", ומעניקה ייעוץ בתחום זה לחברות רבות .

חשוב לציין כי היחס למוצרי קנאביס רפואי מצד רשויות התקינה הינו כמו למוצר רפואי. על כן, העוסקים בגידול והפצה של קנאביס מחויבים לעמוד בסטנדרטים של איכות ו GMP ב-100%.

שאלות? אנא פנו אלינו ונשמח לענות!

המאמר נכתב על ידי אייל הייבלום – מנהל הנדסה, מ.ב.א הזורע.

איך נוכל לעזור לך?

אנא יידעו אותנו אם יש לכם שאלה, רוצים להשאיר תגובה, או שהנכם מעוניינים במידע נוסף